مطالب سایت

آدرس بهترین مرغ بریان مشهد با تخفیف

5 / 5 ( 3 votes )

مرغ بریان یکی از غذاهایی که در خیلی از مهمانی ها، مراسمات و یا در منزل برای خوراک روزانه زیاد طبخ می شود.

ما در اول کارت برای علاقه مندان به پاچین و مرغ بریان مراکز خوب و حرفه ای و جز بهترین مرغ بریان مشهد آماده کردیم.

در شهر مشهد مرغ بریان های زیادی وجود دارند که خب تعدادی از آنها به دلیل سابقه و کیفیت از بقیه نام آور تر هستند.

نام رستورانآدرستخفیف اول کارتتلفن
مرغ بریان افشینمشهد، بلوار فلسطین – نبش چهارراه فلسطین – ساختمان افشین مشهد خراسان رضوی ایرانندارد۰۵۱۳۷۶۳۸۳۴۹
مرغ بریان احسانمشهد، بلوار پیروزی، بین کوثر و پیروزی ۳۵ندارد۰۵۱۳۸۸۱۲۰۵۰
مرغ بریان روناکمشهد، بلوار وکیل آباد، نبش وکیل آباد ۴۵ندارد۰۵۱۳۸۶۵۲۲۴۲
مرغ بریان بروکلیمشهد، بلوار وکیل آباد، بین وکیل آباد ۷۷ و ۷۹ندارد۰۵۱۳۵۰۱۶۴۲۰
مرغ بریان برشتوکمشهد، هاشمیه، نبش هاشمیه ۲۴ندارد۰۵۱۳۸۸۴۸۴۶۶
مرغ بریان معروفمشهد، بین پیروزی ۶۳ و ۶۵دارد۰۵۱۳۸۶۹۹۵۰۰
مرغ بریان لیلیمشهد – بین پیروزی ۵۱ و هفت تیردارد۰۵۱۳۸۳۳۷۳۸۶

مرغ بریان معروف مشهد

مرغ بریان معروف در منطقه پیروزی مشهد یکی از بهترین مرغ بریون های سطح شهر مشهد هست که در طبخ مرغ بریان از ادویه مخصوص خود استفاده می کند. مرغ بریان معروف واقعا در پاچین خوشمزه هم معروف هست. واقعا به طرفداران مرغ بریان پیشننهاد میشه.

آدرس: مشهد، بین پیروزی ۶۳ و ۶۵

مرغ بریان لیلی مشهد

مرغ بریان لیلی یکی از بهترین مرغ بریان های سطح شهر مشهد هست که همواره سعی دارد بهترین کیفیت را با بهترین قیمت ها رائه کند. این مرغ بریونی در منطقه پیروزی و هفت تیر قرا دارد.

آدرس: مشهد، بین پیروزی ۵۱ و هفت تیر

 فکر می کنید که طرز پخت مرغ بریان ساده چطور باشه؟

مواد اولیه و ادویه مرغ بریان چیست؟

مرغ کامل یک عدد
فلفل به مقدار لازم
نمک به مقدار لازم
پیاز ۱ عدد
فلفل دلمه یک عد
آبملیو مقدار کافی
زعفران دم کرده
کره

 ما همیشه مرغ بریان میل کردیم اما به طرز تهیه مرغ بریون فکر نکردیم. خوب است بدانید که برای تهیه مرغ بریان ساده و خوشمزه  نیاز است تا ابتدا زعفران را دم کرده و نمک و فلفل سیاه و آبلیمو را خوب با هم مخلوط کرده و روی مرغ ماساژ دهید

گام دوم:

 فلفل دلمه را به صورت طولی برش زده و پیاز سیر را درشت خرد کرده  (می توانید ان را به صورت کامل نیز داخل مرغ خود قرار دهید) بنابر سلیقه خود سبزی معطر و هویج نیمه پخته و آلو را داخل مرغ استفاده کنید.

برای  آنکه مرغ بریان خوشمزه شما با حالت مجلسی و خیلی زیبا در بیاید نیاز است تا شما شکم آن را کوک های کوچک زده و همچنین بال های مرغ بریان خود را به تنه ان به وسیله دوخت های کوچک وصل کرده تا مرغ باز نشود.

سپس مرغ را از ۸ ساعت تا ۲۴ ساعت درون یخچال قرار دهید تا مرغ به خوبی مزه دار شود و بتوانید مرغ بریان خوشمزه ای طبخ نمایید

گام سوم:

حال مرغ آماده طبخ می شود برای طبخ مرغ  نیاز است تا تا شما زعفران دم کرده را روی مرغ بمالید.

سپس مرغ  را به وسیله سیخ های جوجه گردان درون فر قرار داده و با حرارت ۲۲۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم و اجازه می دهیم مرغ حدوداً به مدت یک ساعت و ۳۰ دقیقه  به طور کامل بریان شود.

نکته‌ای که در پخت  مرغ بریان حائز اهمیت است آن است که در میان پخت هر ۳۰ دقیقه یک بار مقداری از مخلوط زعفران و کره را روی مرغ به خوبی پخش کنید تا مرغ بریان لذیذتری داشته باشید.

پس از آنکه مرغ بریان آماده شد به وسیله یک قیچی نخهایی که با آنها مرغ بریان را دوخته بودیم بریده و آن را در یک ظرف قرار می دهیم

  باید چه کار کنیم تا فر کثیف نشود؟

 برای آن که فر شما در حین تهیه مرغ بریان کثیف نشود می‌توانید مرغ بریون را در داخل یک ظرف بپزید برای این منظور مرغ را به همراه مواد داخل آن درون یک ظرف پیرکس قرار داده سپس روی ظرف را با یک فویل آلومینیومی کاملاً بپوشانید و در فر قرار دهید تا مرغ آماده شود پس از اینکه مرغ به طور کامل پخته شد روی آن را با روشن کردن گریل طلایی کنید

چند نکته:

 برای آنکه بتوانید مرغ بریان خوشمزه تری داشته باشید می توانید به جای استفاده از یک مرغ بزرگ یا بوقلمون از دو مرغ کوچک استفاده کنید تا بهتر کباب شود

 مرغ را زمانی که می خواهید در یخچال قرار دهید، ابتدا در یک پلاستیک فریزر قرار داده و سپس در ظرف محکمی قرار بدهید تا در جای خود بماند و در صورتی که دوست داشتید از آویشن نیز برای طعم دهنده استفاده نمایید.

بهترین مرغ بریون مشهد

خب برای اینکه درگیر پخت و پز نشویم و یا با تمیز نگه داشتن فر چالش نداشته باشیم یه پیشنهاد! اول کارتی شو و بهترین مرغ بریانی مشهد رو با تخفیف تجربه کن!

Exit mobile version