شکلات نوتلا چه فوایدی دارد؟

شکلات نوتلا یکی از برندهای تجاری  از شکلات فندقی است.  فراوردای است که خیلی ها مزه وطعم آن را می پسندند. نوتلا  نوعی کرم کاکائویی فندقی که توسط شرکت ایتالیایی فِرِرو (Ferrero) تولید می‌شود و توسط همان شرکت هم شیرین می شوند.

برند نوتلا در سراسر جهان معروف است و روز به روز بر طرفدارانش افزوده می شود. این شکلات دلچسب را معمولا به همراه نان تست، پن کیک، وافل استفاده می کنند.

گاهی هم بعضی از افراد که عاشق کیک و شیرینی های خانگی هستند از نوتلا برای تزیین یا به عنوان طعم دهنده روی شیرینی و یا کیک ها استفاده می کنند. شاید این تغییری که نوتلا در زندگی های ما ایجاد کرده است خیلی نمایان نباشد اما اگر دقت کنیم متوجه می شویم که خیلی از اوقات آن را به عنوان صبحانه استفاده کرده ایم.

فواید شکلات نوتلا

این شکلات می‌تواند حدود ۲۱ درصد از نیاز روزانه ای که ما به  ویتامین E  را داریم تامین کند. همچنین حاوی آهن و عناصر مغذی دیگر مانند بادام هندی و پودر فندق و… نیز هست.

دو قاشق غذاخوری نوتلا، تقریبا ۴ درصد از نیاز روزانه ما به آهن و کلسیم را تامین می‌کند. آهنی که در بدن مان وجود دارد کمک می‌کند که گلبول‌های قرمز تولید شود که برای حفظ سلامتی سیستم ایمنی بدن لازم هست. همچنین کلسیم نیز برای حفظ سلامتی دندان‌ و استخوان‌ها لازم هستند و در تنظیم فشار خون موثر است.

نتایج پژوهشی که مرکز پزشکی دانشگاه ماری لند ایالات ‌متحده‌ی آمریکا انجام داده است نشان می‌دهد که مصرف کلسیم به اندازه و مقدار کافی خطر احتقان در سلول‌های مغزی و همچنین سرطان روده را کاهش می‌دهد.

نوتلا حاوی فندق بادام هندی و… می باشد. در واقع ۱۳گرم فندوق در ۱۰۰گرم از این شکلات موجود می باشد که سرشار از ویتامین های E، پتاسیم، منگنز  و همچنین آرژنین می‌باشد. ویتامین E خاصیتی مانند خاصیت آنتی‌ اکسیدان دارد. آرژنین هم نوعی اسید آمینه‌ای است که نقش بسیار تاثیر گذاری در عملکرد خوب سیستم های ایمنی بدن و ترشح هورمون‌های موجود در بدن دارد.

خانم ها در روز ۴ درصد و آقایان هم ۳ درصد به فیبر نیاز دارند که مصرف روزانه دو قاشق غذا خوری از این شکلات روی نان حدود یک گرم فیبر به بدن می رساند.

فیبرهای موجود در بدن به کاهش کرسترول خون کمک می کند و آن را در حد معقولی نگه می دارد در نتیجه خطراتی که باعث بروز بیماری های قلبی می شود را کاهش می دهد. براساس نتایج پژوهشی که انجام شده است نشان می دهند که بیمارانی که به مدت ۴ هفته در روز ۳۰ گرم فندوق میخورند باعث می شود که کرسترول خونشان کاهش یابد.

طبق تحقیقات که نشان می دهد شکلات سیاه مانع افسردگی می شود. نوتلا هم این خاصیت را دارد که با افسردگی مقابله کند. اگر زمانی دچار افسردگی یا استرس شدید کافی است که فقط یک قاشق از آن را میل کنید.

حتما می پرسید علت کاهش افسردگی یا استرس با مصرف نوتلا چیست؟ باید گفت علت شادی آوری و کاهش استرس مصرف نوتلا، در واقع منیزیم موجود در آن است. امید است که لبخند را به لبانتان بیاورد.

کافی شاپ سیناتلا ( نوتلا بار سابق) در منطقه سجاد مشهد یکی از مراکز اول کارت می باشد که می توانید از منوی آن تخفیف اول کارتی دریافت کنید.

برای استفاده از تخفیف این مجموعه و سایر مراکز اول کارت، می توانید از طریق این لینک همین الان اول کارتی شوید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *