تخفیف های اول کارت در مشهد

( )

آشنایی با شهر مشهد پایتخت معنوی ایران

مشهد به عنوان دومین شهر مذهبی جهان و پایتخت معنوی ایران، شهری زیارتی و سیاحتی در شمال شرق کشور است و مهم ترین قطب گردشگری مذهبی ایران محسوب می شود. این شهر در همسایگی شهرهای سرخس، درگز، چناران و نیشابور قرار دارد. مشهد دارای آب و هوای معتدل متمایل به سرد و خشک است.

به واسطه وجود حرم مطهر علی بن موسی الرضا(ع) که مهمترین جاذبه تاریخی گردشگری شهر مشهد هست، این شهر هر ساله پذیرای میلیون ها زائر از سراسر ایران و جهان می باشد.

علاوه بر حرم مطهر علی بن موسی الرضا(ع)، مشهد دارای آثار و ابنیه تاریخی فراوانی هست که جزء جاذبه های توریستی این شهر محسوب می شود. از این آثار می توان به آرامگاه فردوسی، مسجد گوهرشاد، مقبره نادرشاه افشار، بقعه تاریخی (گنبد) هارونیه، آرامگاه شیخ طبرسی و... اشاره کرد. همچنین اطراف مشهد ییلاقات فراوانی مانند طرقبه، شاندیز، جاغرق، کوهسنگی، پارک جنگلی وکیل آباد، آبشار اخلمد، چشمه گیلاس و... وجود دارد که از جاذبه های مهم تفریحی شهر مشهد محسوب می شود.

این شهر دومین شهر بزرگ ایران و دومین قطب اقتصادی کشور هست. بسیاری از صنایع بزرگ کشور در این شهر قرار دارد.

مشهد شهر غذا با تخفیف های اول کارت

یکی از القاب شهر مشهد شهر غذا هست. این شهر پر از رستوران های سنتی و مدرن، فست فود و کافی شاپ هایی هست که هر ساله به ملیونها زائر و گردشگر سرویس می دهند. اگر مشهدی هستید و یا به مشهدالرضا سفر می کنید می توانید با عضویت در اول کارت از سرویس خرید با تخفیف مراکز اول کارتی در شهر مشهد استفاده کنید. اول کارت در مشهد با بهترین رستوران ها، کافی شاپ ها و فست فود های شهر وارد قرار داد شده و به جای شما چونه زده و می توانید از خدمات تخفیف بی چونه استفاده کنید. عضویت کاملا رایگان هست و هیچ هزینه ای برای کاربران ندارد.

سوغات شهر مشهد

معمولا زائران علی بن موسی الرضا(ع) بعد از زیارت، هر چیز یا تحقه ای را به عنوان تبرکی سوغاتی می برند. اما اگر بخواهیم مشخصا از سوغات مشهد نام ببریم می توانیم به زعفران ، زرشک، خشکبار، انگشتر فیروزه، مهر و تسبیح، جانماز، عطریات، نقل و نبات اشاره کنیم.

زعفران، این طلای سرخ ایران، اصلی ترین سوغات شهر مشهد می باشد و کمتر زائر و گردشگری پیدا می شود که به مشهد سفر کند و از این طلای سرخ، به دیار خود سوغات نبرد! جالب است بدانید که زعفران از حدود 3000 سال پیش در ایران کشت می شده است و به عنوان عطر دهنده و رنگ دهنده و نوعی جاشنی در غذا استفاده می شود. هر چند که از دید طب سنتی، زعفران دارای خواص زیادی هست و آرامش بخش محسوب می شود اما توصیه شده است از مصرف بیش از حد آن جلوگیری شود. زرشک یکی دیگر از سوغات مهم شهر مشهد می باشد .

زرشک گیاهی است که از درختچه ای تیغدار به طول ۱ تا ۵ متر بدست می آید . رنگ آن به طور معمول قرمز است و ترش مزه می باشد. از زرشک به عنوان چاشنی و تزیین کننده برنج ایرانی استفاده میشود. این محصول دارای خواص درمانی و پزشکی می باشد و یکی از منابع تامین کننده ویتامین C محسوب می شود. ایران خاستگاه اصلی زرشک و زعفران و بزرگترین کشور تولیدکننده زرشک و زعفران در جهان می باشد .