🐔🐔 مرغ بریان لیلی مشهد

مرغ بریان لیلی مشهد طعم فراموش نشدنی پاچین

آدرس: مشهد - بین پیروزی 51 و هفت تیر
( 6 رای )
مرغ بریان لیلی مشهد طعم فراموش نشدنی پاچین

تخفیف ها

20%
همه منوی مرغ بریان لیلی 🐔

مرغ بریان لیلی مشهد؛ حس خوب از کیفیت عالی

مرغ بریان لیلی 🐔 واقع در منطقه پیروزی مشهد یکی از بهترین مرغ بریان های شهر مشهد هست که به خانواده اول کارت پیوسته هست و جز مراکز فعال اول کارت می باشد.

اگر عاشق مرغ بریان 🐔 هستید و وسوسه میل کردن آن را دارید، توصیه می کنیم، رستوران و مکان مناسبی را برای تست کردن این غذای خوشمزه انتخاب کنید. مرغ بریان لیلی 🐔 قطعا بهترین انتخاب برای شما می تواند باشد. شما در این مرکز می توانید یک مرغ بریانی رستورانی اصیل را میل کرده و از خوردن آن لذت ببرید.

تصورش را بکنید که در کنار خوردن این غذای خوشمزه، می توانید تخفیف هم بگیرید. در این شرایط حتما مرغ بریانی لذت و طعم دیگری برایتان خواهد داشت.

برای آگاهی از  آدرس بهترین مرغ بریان مشهد این مطلب را مطالعه کنید.

دستور پخت مرغ بریونی رستورانی

شاید تصور کنید که تهیه و پخت مرغ بریونی رستورانی کار بسیار ساده ای است و نیاز به مهارت خاصی ندارد. اما باید بدانید که این کار به همین راحتی ها هم امکان پذیر نیست. شاید فکر می کنید که برای تهیه مرغ بریانی، تنها کافی است که مرغ را به سیخ کشیده و بپزید.

اما سرآشپزان حرفه ای به خوبی می دانند که تهیه یک مرغ بریانی رستورانی 🐔 با طعم و مزه عالی و دلچسب کار هر کسی نیست و نیاز به مهارت و تجربه کافی دارد. در تهیه مرغ بریانی طعم دار کردن مرغ از اهمیت بالایی برخوردار است و طبخ یک مرغ بریونی خوشمزه 🐔، نیازمند بهره گیری از ترفندهای خاصی می باشد که به آن ها اشاره خواهیم کرد.

  • مرغ پیش از بریان شدن باید کاملا خشک شود تا پوست آن ترد شده و گوشت نرمی داشته باشد. اگر مرغ ها به خوبی خشک نشوند، آب موجود در گوشت مرغ در هنگام پختن تبخیر شده و گوشت سفت می شود. پوست مرغ نیز ترد و براق نخواهد شد.
  • طعم دار کردن مرغ بسیار مهم است. برای این کار مرغ باید به مدت چند ساعت در سس طعم دهنده خوابانده شده و تمام بخش های آن به سس آغشته شوند. نمک و فلفل ساده ترین انواع طعم دهنده به مرغ هستند.
  • دمای مناسبی را برای پخت مرغ انتخاب کنید. اگر می خواهید یک مرغ برشته و بریان شده خوشمزه داشته باشید، باید آن را به طور مداوم در دمای مخصوص قرار دهید. تغییر دمای فر در حین پختن مرغ باعث می شود که یک مرغ برشته نداشته باشید و بخش های مختلف مرغ به طور همزمان پخته نشوند.
  • برای تهیه مرغ بریانی حتما از سیخ استفاده کنید. سیخ های مخصوص بریان کردن مرغ نقش بسیار مهمی را در برشته شدن و پخته شدن مرغ دارند. مخصوصا سیخ هایی چرخان بسیار مفید بوده و با چرخشی که دارند، اجازه می دهند تمام بخش های مرغ به طور یکسان پخته شوند.
  • در هنگام قرار دادن مرغ در فر، پاهای مرغ را گره بزنید. این کار باعث می شود که ران های مرغ به یکدیگر نزدیک شده و در هنگام پخت آب اضافی از بدن مرغ تبخیر نشود. در نتیجه مرغ خشک نمی شود.
  • پس از آماده شدن مرغ و خارج کردن آن از فر، بلافاصله آن را برش نزده و میل نکنید. بهتر است حدود ۱۵ دقیقه صبر کنید تا مرغ کاملا طعم دار شده و آماده خوردن شود.

برای استفاده از تخفیف های مرغ بریان لیلی و سایر مراکز اول کارت، اگر هنوز عضو نشده اید، از طریق این لینک همین الان اول کارتی شو!


نظرات ارزشمند شما
ورود

user-avatar

2 هفته پیش

معصومه

اگر با من نبودش هیچ میلی چرا هی دلبری کرد این مرغ بریان لیلی 😉😉😉 هی ما هیچی نمیگیم هی اینا روز به روز خوشمزه تر میشه غذاشون 😅😅